A A A

Aktualności

Harmonogram spotkań Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych

w roku 2015

 

L.p

Termin

Zadanie

Uwagi

1.

styczeń

spotkanie podsumowujące działania

w roku 2014;

przedstawienie planu pracy na rok 2015

 

 

Prezes SKA

2.

Luty

21

Kulig

 

 

 

Jadwiga Świątkowska

3.

Marzec

09

Babski Comber

 

 

 

Janka, Gabrysia, Danka

4.

kwiecień

 

18-19

Biała Niedziela

" Miej serce dla swego serca"

 

 

Gabrysia Kiełkowska

5.

Maj

19

Majówka na Obszarach

 

 

 

Gabrysia Kiełkowska

6.

czerwiec

Biesiadowanie na Wypandowie

-------------------------------------------

FOP „Radliński Jarmark z Sercem

Krystyna Holona

7.

lipiec

 

"Moje kilimandżaro"

Realizacja projektów

 

8.

sierpień

Realizacja projektów

 

 

9.

wrzesień

Święto pieczonego ziemniaka

 

 

 

Nina Szostek

10.

październik

Wycieczka - Wrocław

 

 

Jadzia Świątkowska

11

listopad

urodziny SKA

 

 

zarząd

12

grudzień

Wigilijka SKA

 

 

zarząd

 

SKA się bawi i wypoczywa…

W sobotę 8 lutego Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych zorganizowało imprezę – kulig w Wiśle.

Humory dopisywały, a pogoda sprzyjała, mimo że nie było śniegu - no, za wyjątkiem Czantorii, gdzie na kilku białych płatach zjeżdżali nieliczni narciarze. Najpierw Ustroń i jak przystało na uzdrowisko, należało rozpocząć od pijalni wód. Potem smaczne ciastka i relaksujący spacer po słonecznym Ustroniu. Następnym miejscem na trasie wycieczki była Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle. Po wnikliwej kontroli rozpoczęło się zwiedzanie tego historycznego, a zarazem bardzo urokliwego miejsca. Zamek to niezwykły klimat czasów - od I. Mościckiego do B.Komorowskiego, a także przepiękne widoki na Beskid Śląski.

I w końcu główny cel imprezy – kulig, tym razem „na kołach”, nie saniach, ale ludziom z poczuciem humoru i żądnym atrakcji i zabawy to nie przeszkadza. Góralskie i biesiadne pieśni i tańce przy akompaniamencie akordeonu, ognisko, kiełbaski, chleb ze smalcem, grzaniec - a przede wszystkim doskonała zabawa uczestniczek pokazała, że kulig bez śniegu to może być także wspaniała impreza. Ale to nie koniec atrakcji… W drodze powrotnej - przystanek w herbaciarni w Ustroniu. I znów tajemniczy, tym razem indyjski klimat, różnorodne smaki herbat, coś dla ciała i ducha… W końcu, w godzinach wieczornych, wesoły, zadowolony „autokar” wrócił do Radlina …

 

 

 

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w nowy rok z nowymi planami

Na pierwszym w tym roku spotkaniu SKA w dniu 14 stycznia ustalono plany działań na najbliższe 12 miesięcy. Co więc proponujemy?!

Wkrótce rozpocznie się nowa edycja projektu „Żeby chciało się chcieć”. Skierowany jest on do osób po 50. roku życia (50+), chcących ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny. Z dotacji Urzędu Miasta będą się odbywać zajęcia komputerowe z nauką obsługi komputera i Internetu, warsztaty rękodzieła i ozdób świątecznych, zajęcia ruchowo-taneczne, wokalne, sportowe (MOSiR), wycieczki, spotkania. Każdy tzw. „50+” powinien znaleźć coś dla siebie.

Pierwsze zajęcia rękodzieła artystycznego odbędą się 5 lutego o godz. 16.00 w sali nr 6 Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Prowadzić je będzie w środy p. Krystyna Holona, na przemian z zajęciami komputerowymi. Chętnych do udziału w projekcie prosi się o zapisy pod adresem e-mailowym ska_radlin@o2.pl lub na spotkaniu Zarządu SKA 6 lutego o godz. 17.00 w MOK-u.

Tematem kwietniowych Dni Promocji Zdrowia będzie profilaktyka chorób nowotworowych. W czasie Białej Niedzieli będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań oraz spotkań ze specjalistami chorób onkologicznych.

Wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych imprez, akcji, spotkań będą podawane na bieżąco na plakatach, w prasie i stronie internetowej www.ska.radlin.pl.

 

 

 

Harmonogram spotkań

Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych

w roku 2014


14.01.2014 r. godz. 17.00 – spotkanie podsumowujące działania w roku 2013 , przedstawienie planów na rok 2014

06.02.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu SKA

08.02.2014 r. – kulig SKA

12.03.2014 r. godz. 16.30 – warsztaty w Zespole Szkół Sportowych

19.03.2014 r. godz. 16.30 - wystawa rękodzieła związana z Wielkanocą

27.02.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

08.03.2014 r. – rozpoczęcie projektu „Żeby się chciało chcieć” w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie podczas Dnia Kobiet

03.04.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

12-13.04.2014 r. godz. 8.00 – 13.00BIAŁA NIEDZIELA

08.05.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

17.05.2014 r. godz. 15.00 – Majówka SKA – wycieczka do Studzienki

29.05.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

12.06.2014 r. godz. 18.00 – biesiadowanie na Wypandowie

Lipiec – sierpień przerwa wakacyjna

11.09.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

20.09.2014 r. – wycieczka do Browaru Żywieckiego albo Tyskiego

25.09.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

04.10.2014 r. – zakończenie projektu „Żeby chciało się chcieć” (50+)

19.10.2014 r. godz. 16:30 – warsztaty bożonarodzeniowe w ZSS

13.11.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

19.11.2014 r. godz. 16.00 – warsztaty z rękodzieła w Zespole Szkół Sportowych

25.11.2014 r. – urodziny SKA wraz z wystawą bożonarodzeniową "Postacie z bajek i filmów"

02.12.2014 r. godz. 17.00 – zebranie Zarządu

09.12.2014 r. godz. 17.00Wigilijna SKA

 

 

Dodatkowo serdecznie zapraszamy w każdą środę począwszy od 05 lutego o godz. 16:30 do Zespołu Szkół Sportowych na zajęcia naprzemienne: rękodzieła i komputerowe. Więcej informacji pod telef : 506333998

 

Oprócz tego Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w roku 2014 będzie realizowało projekty dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Radlin takie jak:

1) „Żeby chciało się chcieć” od lutego do listopada

2) „Zdążyć przed rakiem” od marca do października

3) „Bawcie się z nami” – Festiwal Organizacji Pozarządowych – od marca do października

4) „Z harcerzami na Wyspie” – od maja do listopada

Każda z Pań może złożyć swoje propozycje, podzielić się pomysłami i każda z Pań może brać udział we wszystkich działaniach do czego gorąco zachęcam. prezes SKA

Weronika Naściszewska


 

 

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych

zaprasza do projektu  "Żeby chciało się chcieć"

Bezpłatne zajęcia z komputerem, warsztaty rękodzieła, ozdoby świąteczne, taniec, śpiew, wycieczki, zajęcia sportowe w MOSiR'e.

Wystarczy się zgłosić i zapisać:

e-mail: ska_radlin@o2.pl

lub pod nr tel.669021112

Projekt realizowany ze środków budżetowych Miasta Radlin

 

 
 

 

Jak minął rok 2013…

Minęło 13 lat od daty założenia Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Z tej okazji była uroczysta kolacja, zabawa i podsumowanie naszych dokonań. Jest się czym chwalić .Ten rok obfitował w projekty, wydarzenia i ciekawe spotkania. Realizowałyśmy aż 4 projekty z dotacji Urzędu Miasta oraz projekt ,,Roztańczona i rozbawiona Hurtownia” z dotacji Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu ,,Działaj Lokalnie”. Projekt ,,Żeby chciało się chcieć” to nowe działanie w mieście, które miało na celu ożywienie, czy też rozpoczęcie różnego typu aktywności ludzi starszych, czy też osób 50+.Ten projekt cieszy się popularnością, okazało się że i starsi i młodsi chcą uczyć się rękodzieła, interesują się różnymi formami twórczości artystycznej, dekoracyjnej. Bardzo potrzebne są warsztaty z nauki posługiwania się komputerem. Osoby 50+ bardzo chcą być na bieżąco ze współczesną techniką, ale potrzebują pomocy. Zajęcia sportowe, spacery do lasu, wycieczki, taniec i zajęcia ze śpiewaniem okazały się bardzo ciekawymi i potrzebnymi zajęciami. Wniosek jest jeden, to trzeba kontynuować, żeby ludzie mający już sporo czasu nie czuli się zapomniani i na marginesie życia. Biała Niedziela to strzał w 10,badania i prześwietlenia płuc okazały się niezwykle popularne, skorzystało z nich około 200 osób. Dla niektórych okazały się ostatnim dzwonkiem, lekarze uznali ten pomysł za bardzo pomocny w wykryciu wielu chorób, nie tylko gruźlicy. W tym roku Festiwal Organizacji Pozarządowych odbył się na otwartej przestrzeni naszego miejskiego ,,rynku”. Świetnie zaprezentowały się nasze miejskie organizacje, było kolorowo, zabawowo ciekawie i ...już mamy plany na rok następny. Wspaniale w tym roku dopisały nasze kluby sportowe: piłkarze szermierze, gimnastycy, siatkarze, sztuk walki. Mali zawodnicy pokazali swoje umiejętności i uczyli siebie nawzajem. Chłopcy -,,Trampkarze” z Klubu Górnik Radlin próbowali ćwiczyć na grzybku i okazało się, że można się nawzajem wiele nauczyć, bo nikt nie radził sobie tak dobrze z piłką jak oni. Koło Gospodyń z Głożyn nakarmiło wszystkich świetnym żurkiem a atrakcyjne nagrody losowane wśród publiczności na pewno wzbudziły wiele emocji. Projekt ,,Hurtownia” na osiedlu Mikołajczyka kontynuowany już od paru lat daje niezwykłe efekty. Nie chodzi tu bowiem tylko o zmiany widoczne na osiedlu ale o to co zmienia się w mieszkańcach. A to budzi podziw, ile mogą zrobić sami mieszkańcy, jeżeli tylko zobaczą, że wszystko można osiągnąć własnym zaangażowaniem. Wszystkie projekty okazały się być bardzo, ale to bardzo pożyteczne, przyniosły wiele dobrego naszym mieszkańcom, szkoda tylko, że jeszcze nie wszystkim. Zapraszamy już na przyszły rok, na dalsze działania. Włączajcie się, korzystajcie ,bawcie się razem z nami. Zaglądajcie na nasze strony internetowe, czytajcie o nas i bądźcie z nami aż do naszych następnych -14 już urodzin

 

FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

20 PAŹDZIERNIKA 2012 GODZ.16:30 MOK W RADLINIE

Prezentacja radlińskich organizacji pozarządowych

Występy przedszkolaków

Losowanie nagród dla publiczności;

Losowanie nagród dla młodzieży uczestniczącej w konkursie;

Poczęstunek;

Jubileuszowy Koncert Orkiestry Górniczej „KWK Marcel”

Serdecznie zapraszamy

 

 

„Enter dla kobiet” otworzył radliniankom nowe perspektywy

Od czterech miesięcy w Radlinie realizowany jest projekt dedykowany 18 kobietom, które dzięki niemu mają spojrzeć na siebie i swoją przyszłość z większym optymizmem i wiarą we własne możliwości.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych nie tylko zwiększa zaangażowanie radlinianek w życie publiczne, ale też otwiera im szersze horyzonty. Kobiety z Radlina uczą się nowych ról społecznych i czerpią inspirację podglądając, jak inne Polski radzą sobie z życiem.

–Nie ukrywam, że naszym celem było, by uczestniczki projektu nabyły wiedzy merytorycznej dotyczącej funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Liczymy też, że  wzrośnie ich pewności siebie. Temu służyć ma wsparcia psychologiczne i prawne jakie zapewniamy. A także liczne warsztaty, które mają z nich wydobyć ukryte talenty i wiarę we własne możliwości – mówi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Gabriela Chromik ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych.

Jedną z najlepszych lekcji samoakceptacji a jednocześnie inspiracją do tego, by sięgać wyżej i wyżej był niewątpliwie wyjazd do Warszawy. Tam kobiety z Radlina miały okazję spotkać się z posłaną PO Danutą Pietraszewską. Po polskim parlamencie panie z Radlina oprowadzał poseł Henryk Siedlaczek.

Wisienką na torcie było uczestnictwo w IV Kongresie Kobiet. Tegorocznym hasłem kongresu była "Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność". Wśród gości była  Anna Komorowska. Radlinianki miały możliwość porozmawiania ze znanymi Polkami tj.: Magdaleną Środą, Henryką Bochniarz, Danutą Waniek, Katarzyną Montgomery, Agatą Młynarską, czy Hanną Bakułą. – Po kongresie pozostaje lekki niedosyt. Rozbudziłyśmy w sobie pragnienie uczestnictwa w podobnych imprezach. Jest to okazja do wymiany poglądów, dyskusji na temat ważnych dla kobiet spraw. Mam nadzieję, że nas entuzjazm po warszawskiej przygodzie nie ostygnie. W głowie rodzą się kolejne pomysły na realizację ciekawych projektów. Oczywiście na miarę naszych lokalnych potrzeb – podsumowuje Gabriela Chromik.

 

 • Lokalne Fora

   

  Podziękowanie

  Dziękuję za uczestnictwo w Forum ,,Radlin dla Młodych” w ramach projektu Lokalne Fora i żywe uczestnictwo w dyskusji. Okazało się, że rozwój społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie wśród młodzieży, leży nam wszystkim na sercu. Mamy nadzieję, że w ten sposób otwarliśmy przestrzeń do kontynuowania rozmów na ten temat. Wspólnie wyartykułowaliśmy pewne wnioski do dalszych działań. Chcemy je przy pomocy ulotek przekazać na Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Poniżej je przedstawiamy, jeżeli macie państwo do nich jakieś uwagi czy też dalsze propozycje proszę o kontakt.

   

   

 • Spotkanie młodzieży

  Po wycieczce do Tresnej pełnej wrażeń,niezapomnianych przeżyć,ognisku i wspólnych zadań,które pozwoliły się nam lepiej poznać,będzie się nam lepiej pracować w całym projekcie.

   

   

   

 • Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

  Ścieżki sukcesu

  Zajęcia taneczne i sportowe.

 

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo